Bermuda Şeytan Üçgeni Kazalarının Sebebi Bulundu

Bermuda Şeytan Üçgeni Kazalarının Sebebi Bulundu

Bermuda Şeytan Üçgeni sırrı çözüldü mü? Lanetli bölge de denilen “Bermuda Şeytan Üçgeni” üzerinde gerçekleşen kazalara dair detaylar.
 
 
Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı çözüldü. Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde çalışmalarını sürdüren Amerikalı bilim insanları Miami eyaletinin güneyinde yer aldığı düşünülen alanın varlığına dair açıklamalarda bulundu.
 
Bölgedeki anormalliğin sebebinin koordinatlar üzerinde yer alan ve  'uçak bombası' etkisi gösteren altıgen bulutlar olduğu ortaya kondu. Bu 'Uçak bombası' adı verilen bulutlar okyanusa doğru güçlü hava akışlarına yol açıyor. Başka bir ifadeyle bugüne dek karşılaşılan onca kaza ve onlarca kayıp haberinin sebebi bu ani hava durumundaki değişiklikler olabilir.
 

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

Sınırları kesin çizgilerle tespit edilmiş olmamakla beraber Bermuda Adaları, Amerika eyaletlerinden biri olan Florida eyaleti ve Porto Riko ana adası arasında ortaya çıkan üçgen alan olarak bilinir. Bermuda Şeytan Üçgeninin bulunduğu yerde çok sayıda kaza olmuştur. İşte günümüze dek bilinen en büyük Bermuda Şeytan Üçgeni kazaları:
 

Bermuda Şeytan Üçgeni Kazaları

1881 senesinde, Ellen Austin gemisi, New York'a olan gemi yolculuğunda mürettebatsız ve başıboş bir adet gemi bulmuştur. Terk edilmiş olan gemiye mürettebattan 4 kişi geçerek gemiyi beraberlerinde götürmek için Ellen Austin adlı gemiye bağlarlar. İki tane birbirlerine bağlı şekilde yolculuklarını sürdüren gemilerden, Ellen Austin koparak anında kaybolur ve kısa süre geçmeden de bulunur. Ancak bulunduğunda içinde yer alan 4 kişinin kaybolduğu görülür.
 
Bermuda Şeytan Üçgeni kazalarından USS Cyclops ise Amerikan donanmasının, tek seferde en fazla kişinin kaybedildiği esrarengiz kazadır. 309 kişiden oluşan bir mürettebata sahip bu USS Cylops isimli gemi 1918 senesinde arkasında herhangi bir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Carroll A. Deering kaybolan bölgede 31 Ocak 1921 günü mürettebatı olmadan bulunur.
 
Amerikan Hava Kuvvetleri bünyesinde yer alan talim uçuşu Uçuş 19 da Bermuda Şeytan Üçgeni bölgesinde esrarengiz bir kazaya karışmıştır. 5 uçağın yer aldığı talim uçuşu bitiminde uçakların hiçbiri geri dönmez. Telsiz kayıtlarında yönlerini bulamadıklarını söyleyen pilotlar yakıtları tükendiğinden ötürü denize düşerler. Pilotları kurtarmak adına yola çıkan arama kurtarma uçağı ise ortadan kaybolur.
İngiliz Havayolları ile Güney Afrika Havayolları'nın sahip olduğu BSAA Star Tiger ile BSAA Star Ariel yolcu uçakları bir yıl ara ile Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde yok olurlar. Uçaklardan bir tanesiyle iletişim daha Bermuda Şeytan Üçgeni alanına girmeden kesilmiştir
Denizlerdeki en tehlikeli alanlar listesinde Bermuda Şeytan Üçgeni bu listede yer almaz. Bugüne dek bu alanın resmi bir şekilde varlığı kabul edilmemiştir. Bunun sebebi ise yaşanan olayın görsel herhangi bir kaydının olmamasıdır. 
 

Bermuda şeytan üçgeni hakkında merak edilenler

Bu esrarengiz bölge ile ilgili merak edilen durumlar aşağıda yer almaktadır.
 
Bermuda şeytan üçgeni nerede?
 
Bu alan Miami ve Porto Riko ana adaları arasında kalan bir bölgenin adıdır. Atlas Okyanus’unda yer alır.
 
Bermuda şeytan üçgeni gerçek mi?
 
Kazaların olduğu söylenmekte olup, koordinat olarak böyle bir alan mevcuttur.
 
Bermuda şeytan üçgeni efsane mi?
 
Kazalara dair görüntü olmadığından ötürü gerçek diyebilmek mümkün olamazken varlığını reddetmek de mümkün değildir.
 
Bermuda şeytan üçgeni gizemi çözüldü mü?
 
Bilim insanları bu koordinatlarda yer alan ani hava değişikliklerinin bu kazalara yol açabileceğini ifade etmiştir.
 
Sizce Bermuda Şeytan Üçgeni gerçek mi yoksa efsane mi?

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code