Elektromanyetik Dalgalarla Bölgesel Obezite Tedavisi

Elektromanyetik Dalgalarla Bölgesel Obezite Tedavisi

Elektromanyetik dalgalarla bölgesel obezite tedavisi , özellikle yaşlı erkeklerde her zaman bir zorluk olmuştur. Ancak, Redustim adlı cihaz ile bölgesel obezite sorununa yenilikçi çözümler mevcut. İşte obezite tedavisi…
 

Obezitenin sağlığıa etkisi

Viseral yağ, karın boşluğunda depolanan bir tür vücut yağıdır. Bağırsaklar, karaciğer ve mide dâhil olmak üzere organlarınızın etrafını sarar. Bu, vücudunuza fiziksel olarak sıkıştırabileceğiniz çalkantılı yağ olan deri altı yağın tersidir.
 
İç organ yağına bazen “aktif yağ” denmektedir çünkü araştırmalar bu yağ hücrelerinin sadece enerji depolamakla kalmayıp TNF alfa ve Interleukin-6 gibi iltihap yapıcı maddeler ürettiğini göstermiştir. Viseral yağ, vücudumuzdaki iltihaplanma ile bağlantılıdır. Bu nedenle aşırı iç organlardaki yağ birçok ciddi sağlık sorunuyla bağlantılıdır. Metabolik sendrom hastalığı riskini artırır - insülin direnci, hipertansiyon, tip 2 diyabet, kalp hastalığı; Ayrıca uyku apnesi, Alzhiemer hastalığı, felç ve hatta meme kanseri ve kolorektal kanser ile de ilişkilidir.
 
Vücudumuzdaki viseral yağlardan kurtulmak, sadece daha iyi görünebilmemiz için değil, aynı zamanda sağlık nedenleriyle de çok önemlidir.
Viseral yağ, karın boşluğundaki yağı ifade eder. Deri altı yağ ise kasların üzerinde yer alan kıstırabileceğiniz yağdır. 
 

İç organlardaki yağ ölçümü

Doğrudan göremeyeceğiniz veya hissedemeyeceğiniz için viseral yağı ölçmek zordur. CT taraması veya MRI yoluyla ölçmenin tek doğru yolu , ancak bu, bilimsel bir çalışma veya başka amaçlar için olmadığı sürece, elbette yaygın olarak yapılmamaktadır.
 
Abdominal viseral yağ, genellikle "bira göbeği" olarak bilinen büyük, sert bir karın şeklinde ortaya çıkar. Bununla birlikte, bira içmek genel vücut ağırlığını artırdığından ve özellikle göbek bölgesinde yağlanmaya yol açıyor demek doğru olmaz. Erkeklere elma şeklinde bir vücut veren karın iç organlarında yağ biriktirme eğilimi. Uyluk ve kalça bölgelerinde deri altı yağ biriktirme eğilimi nedeniyle armut biçimli bir vücuda sahip olan kadınlardan farklıdır.
 
Göbek deliğinizin üzerinde bel ölçünüzü ölçerek kaba bir tahmin elde edebilirsiniz.
 
Kadınlarda 88 cm'den, erkeklerde 102 cm'den fazla bel ölçüsü, fazla viseral yağın göstergesidir. Asyalılar için viseral yağ obezitesi için sınır değeri kadınlarda 80 cm, erkeklerde 90 cm'ye düşürülmüştür.
 

İç organlardaki yağları azaltmanın yolları

Viseral yağ biriktirme eğiliminde olup olmadığınız yaşınız, cinsiyetiniz, hormonlarınız ve doğum kilonuz gibi birçok faktöre bağlıdır. Yaşlandıkça daha fazla iç organ yağına sahip olma eğilimindeyiz. Erkeklerde kadınlara göre 2 kat daha fazla viseral yağ bulunur.
 
Sahip olduğumuz toplam vücut yağ miktarı ile viseral yağlanma arasında yüksek bir korelasyon vardır. Bu nedenle, iç organlardaki yağları kaybetmek için kullanılan stratejilerin çoğu kilo vermeyi ve toplam vücut yağını kaybetmeyi içerir.
 
Herhangi bir yağ azaltma programında yaşam tarzı değişiklikleri çok önemlidir. Subkutan yağ ile karşılaştırıldığında visseral yağın başlangıç miktarı ve oranı ne kadar büyükse, kilo kaybına yanıt olarak subkutan yağ dokusuna göre visseral yağ kaybı o kadar büyüktür. Sağlıklı beslenme ve egzersizin asırlık atasözü burada geçerlidir. Düşük karbonhidratlı diyetin iç organlardaki yağ kaybını desteklediğini gösteren bazı kanıtlar vardır.
 
Kilo verme ilaçları çeşitli mekanizmalarla kilo vermeye yardımcı olur. Ancak bunların mutlaka konusunda uzman doktorlar tarafından verilmesi gerekir. Steroid hormon tedavilerine özel dikkat edilmelidir. Bu, erkeklerde göreceli androjen eksikliğini ve kadınlarda yumurtalık hormonu (östrojen) eksikliğini düzeltmek için kullanılır. Bunu yaparken, vücuttaki yağ dağılımının daha az iç organ yağını tercih edecek şekilde modülasyonu vardır. Ancak bunların kendi yan etkileri vardır. Örneğin, kadınlık hormonu replasman tedavisi meme kanseri görülme sıklığını artırabilir.
 
Son on yılda ortaya çıkan birçok vücut şekillendirme tedavisi olmuştur. En iyi bilineni muhtemelen kriyolipoliz veya yağ dondurmadır. Bununla birlikte, kriyolipoliz dâhil hepsi, karın boşluğuna yeterince derine ulaşamadıkları için sıkıştırılabilir deri altı yağını hedef alır. Ancak, Redustim adlı bir tedavi şimdi tam da bunu yapmamıza izin veriyor.
 

Redustim nedir?

İlginç bir şekilde Redustim, yağ hücreleri üzerinde değil kas hücreleri üzerinde çalışıyor. Redustim, üreticilerin "Biyostimülojisi" olarak adlandırdığı bir süreçte, kas hücrelerinin hücre zarlarını depolarize etmek için 0 ila 6 Gauss arasında salınan düşük frekanslı bir alternatif manyetik alan kullanır ve bu da hücrede sarkoplazmik retikulumdan Kalsiyum iyonlarının salınmasına neden olur. Bu, karın bölgesindeki düz kasların algılanamayan kas kasılmalarına neden olur.
 
Düz kas dediğimizde karın içinde, bağırsak ve mide gibi içi boş organların duvarlarında bulunan kaslardan bahsediyoruz. Bu istemsiz kas kasılması yoluyla lipoliz veya yağın parçalanması gerçekleşir. Süreç, herhangi bir yıkıcı hücresel işlem olmaksızın naziktir.
 

Redustim nasıl çalışıyor?

Tedavi, bir vücut giysisine geçmeyi içerir. Elektromanyetik dalgalar, lipolizi indüklemek için elbiseden yayılır. Aynı zamanda elbise, ardışık şişirme ve indirme yoluyla vücudunuzu sıkıştırır. Basılar, vücudunuzun fazla yağdan daha hızlı kurtulmasına yardımcı olmak için lenfatik drenaja yardımcı olur. Bu 45 dakikalık tedavi, hiçbir kesinti olmaksızın tamamen ağrısızdır. Kompresyonlardan dolayı mide bulantısını önlemek için tedaviden 1-2 saat önce ağır bir yemekten kaçınmak akıllıca olacaktır. Redustim tedavisinden 4 ila 6 saat sonra karbonhidrat veya şekerli gıda tüketmemek de önemlidir, çünkü hedeflenen yağ parçalanmaya devam eder. Elektromanyetik dalgalarla bölgesel obezite tedavisi diye de tanımlanabilir.
 
Redustim, çalışması için belirli bir düzeyde bağlılık gerektirir. Yukarıda açıklanan sonuçları görmek için 4 ila 6 hafta boyunca 12 seans gereklidir. Daha hızlı sonuç arayan kişiler için tedavi aralıklarını haftada 6 kez kısalttık. Tedavilerin ilk seyrinden sonra sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı ile sürdürme uzun süreli sonuçlar sağlar. Aksi takdirde viseral yağları uzak tutmak için bakım tedavileri gerekir.
 

Sağlık için obezite ile mücadele

Obezite günümüz dünyasında büyük bir sorundur. Toplam vücut yağındaki artış sağlık riskindeki artışla ilişkilendirilse de, iç organlardaki yağ artışı özellikle endişe vericidir çünkü birçok ciddi hastalık riskinin artmasıyla ilişkilendirilmiştir.
 
Yaşam tarzı değişiklikleri çok önemli olsa da, başarılı yağ kaybı şansımızı daha iyi artırmak için modern teknolojiye sahip olduğumuzda hayatımızı kolaylaştırır. Redustim heyecan verici ve umut verici bir tedavi yöntemidir. Bira göbeğindeki iç organ yağlarını hedef alabilen ilk tedavi. Bu, tedavinin sadece dış görünümü değil aynı zamanda sağlığı da iyileştirmesi onu asıl önemli kılan kısmıdır.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code