Seyfi Dursunoğlu Biyografisi

Seyfi Dursunoğlu Biyografisi

Seyfi Dursunoğlu 2020 yılında aramızdan ayrıldı. İlk Türk drag queen ve Huysuz virjin olarak da tanınan Seyfi Dursunoğlu’nun yaşamına dair bilgiler.
 

Seyfi Dursunoğlu Kimdir?

1 Ekim 1932 tarihinde Trabzon doğumlu olan Dursunoğlu, sahnede canlandırdığı Huysuz Virjin dışında ilk Türk drag queen olduğu gibi şarkıcı ve de sunucudur. 1970 senesinden 2000 senesine dek yer aldığı eğlence programları ile ülkemizde tanınan eğlence figürüydü. Huysuz Virgin 17 Temmuz 2020 tarihinde aramızdan ayrıldı.
 
Değerli sanatçı hayatının bir dönemini Yenicuma Mahallesi’nde yaşamıştı. Ardından Haydarpaşa Lisesi'ni tamamladıktan sonra İngiliz filolojisi alanında aldığı eğitimi yarıda sonlandırarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda görevli bir memur olarak iş hayatına başladı. 18 sene SSK bünyesinde devlet memurluğu görevi yapan Dursunoğlu işinden ayrıldı ve 1970 senesinde Huysuz Virjin olarak karşımıza çıktı.
 
İlk zamanlar ufak çaplı kulüplerde sahne almış ve sonrasında hızla yayılan ünü sayesinde çok ünlü kulüplerden teklif gelmiştir. Her sene İzmir Fuarı'nda Türkiye'nin tanınmış solistleriyle birlikte sahne almıştır. İzmir Fuarı'na gelen yüzbinlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadan evvel kendisini Türkiye'ye tanıtmıştır.
 
Dursunoğlu, hayat verdiği “Huysuz Virjin” karakteriyle yüksekliğini TRT'de Öztürk Serengil'in sunduğu yarışma programına katılarak gerçekleştirmiştir. Bu programda, tek kanalın olduğu dönemde Huysuz Virjin'in, Serengil'e verdiği latifeli cevapları sonrasında herkes ondan bahsetmiştir.
 
Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteri ile 1970 senelerinde Huysuz Virjin 1 isminde bir kanto plağı çıkartmıştır. Seyfi Dursunoğlu Katina ve Seyfi Dursunoğlu alavera Dalavera ile kendisini izlemeye gelenlere olağanüstü bir sahne performansı gerçekleştirmiştir.
 
Çok sayıda ülkede sahne alan Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Show isimli programıyla kendini bütün Türkiye'ye tanıtmış ve izleyicilerinin sevgisini kazanmıştır. Dursunoğlu, bir zamanlar Popstar Türkiye yarışma programının ikinci sezonunda, jüri üyeliği görevini de başarılı bir şekilde yapmıştır..
 
2007 seneinde Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından sansür uygulanması sebep göstererek Huysuz Virjin'i canlandırmayacağını kamuoyuna açıklamış ancak 2012 senesinde Show TV'de yayınlanan "Huysuz'la Dans Eder misin?" adındaki programı sundu.
 
Aynı sene Star TV'de başlayan, “Benzemez Kimse Sana” isimli yarışmada jüri üyeliği görevini gerçekleştirmiştir. Programın final gününde son defa Huysuz Virjin olarak ekran karşısına çıkmıştır ve o gün yaşını sebep göstererek “Bu benim son kantom” demiştir.
 
Seyfi Dursunoğlu sahne kıyafetlerini kendi dikerdi. Öldüğü zaman bedenini kadavra olarak tıp öğrencilerinin eğitiminde kullanmasını istediğini açıklamıştı.
 

Vefatı

Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu, İstanbul Kadıköy’de bulunan özel bir hastanede 87 yaşında yaşamını kaybetti. Dursunoğlu'nun ölüm sebebi pneumoni (zatürre) olarak açıklandı. Seyfi Dursunoğlu 15 milyon TL mal varlığını ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını da açıklamıştı.
 
Seyfi Dursunoğlu hakkında sıkça sorulan sorular
 
Aşağıda çok değerli sanatçı hakkında merak edilen soruların yanıtları yer almaktadır.
 
Seyfi Dursunoğlu neden öldü?
Huysuz virjin neden öldü şeklinde de sorulduğu görülmekte olup tedavi gördüğü hastane tarafından yapılan açıklamaya göre zatürre nedeniyle yaşamını kaybetmiştir.
 
Seyfi Dursunoğlu kimdir?
Değerli sanatçı hakkında detaylı bilgiye yazımızın üst kısmından ulaşabilirsiniz.
 
Seyfi Dursunoğlu kaç yaşında?
Seyfi Dursunoğlu 87 yaşında aramızdan ayrılmıştır.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code